wnp.pl - portal gospodarczy

GDDKiA ogłosiła przetargi na A1 z Pyrzowic do Częstochowy

Autor: wnp.pl (TE)
05-03-2014 20:37
GDDKiA ogłosiła przetargi na A1 z Pyrzowic do Częstochowy
fot. PTWP (Andrzej Wawok)

GDDKiA ogłosiła cztery przetargi na budowę autostrady A1 z Pyrzowic do Rząsawy łącznie z obwodnicą Częstochowy. Koszt inwestycji, która ma być realizowana w latach 2014-2017, jest szacowany na 2,99 mld zł.

- Wybudowanie autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice, połączy zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oraz odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego - podała w komunikacie GDDKiA.
- Nowy odcinek autostrady A1 na odcinku Rząsawa - Pyrzowice jest częścią VI korytarza Transeuropejskiej Sieci Transportowej, łączącego kraje basenu Morza Bałtyckiego z krajami Europy Południowej - dodała.

Realizację inwestycji podzielono na cztery zadania: odcinek F od węzła Rząsawa (z węzłem) do węzła Blachownia (z węzłem) o długości ok. 20,3 km; odcinek G od węzła Blachownia (bez węzła) do węzła Zawodzie (z węzłem) o długości 4,7 km. Te odcinki mają być zrealizowane w ciągu 33 miesięcy w formule „projektuj i buduj”.

Dwa pozostałe zadania to odcinek H od węzła Zawodzie (bez węzła) do węzła Woźniki (z węzłem) o długości ok. 16,7 km oraz odcinek I od węzła Woźniki (bez węzła) do węzła Pyrzowice (bez węzła) o długości ok. 15,2 km od km.

Te odcinki mają powstać w formule „buduj” w ciągu 30 miesięcy. We wszystkich czterech przypadkach do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Termin składania wniosków o dopuszczenie do każdego z przetargów mija 8 kwietnia. Do każdego z postępowań zostanie dopuszczonych maksymalnie 20 wykonawców. Przy wyborze najkorzystniejszych ofert będą brane pod uwagę cena (90 proc.) oraz okres gwarancji (10 proc.).

We wtorek Rada Ministrów podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę ws. ustanowienia „Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015”. Do listy inwestycji dodano osiem zadań o szacunkowej wartości ok. 25 mld zł.

Wśród nich znajduje się też odcinek A1 z Pyrzowic do Rząsawy. Nowe inwestycje mają za zadanie uzupełnienie sieci dróg ekspresowych i autostrad, tak by powstały ciągi tych dróg pomiędzy największymi ośrodkami gospodarczymi Polski.

Zobacz więcej: Rząd dodał do planów budowę ośmiu dróg za ok. 25 mld zł

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


OFERTY PRACY

35 653 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

WYSZUKIWARKA NIERUCHOMOŚCI

344 813 ofert w bazie

KATALOG FIRM

5 455 ofert w bazie

OFERTY SZKOLEŃ

Szkolenia dla branży medycznej i farmaceutycznej

Szkolenia dla samorządów

WYSZUKIWARKA PRZETARGÓW UZP

2 403 805 ofert w bazie


WYSZUKIWARKA KOMUNIKATÓW

397 991 komunikatów w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

WYSZUKIWARKA OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

467 objektów w bazie
Wyszukiwanie zaawansowane

PARTNERZY

POLECAMY W SERWISACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Portal Spożywczy Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Puls HR Property Design Rynek Seniora Jutro Starsi Sady Ogrody Centrum Kształcenia Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.