PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

GDDKiA ogłosiła przetarg na dokończenie S69 po Polimeksie

Autor: wnp.pl (TE)
02-01-2014 21:03
GDDKiA ogłosiła przetarg na dokończenie S69 po Polimeksie
Fot. GDDKiA

Katowicki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na kontynuację budowy drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do Żywca, której dotychczasowym wykonawcą było konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i słowackiego Doprastavu.

Ogłoszenie przetargu to konsekwencja upłynięcia 31 grudnia 2014 r. 14-dniowego, ostatecznego terminu wezwania do wypełnienia warunków kontraktu, które GDDKiA wystosowała do konsorcjum Polimeksu.
- W związku z jego niewypełnieniem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach wypowiedziała umowę z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy - podała GDDKiA.

- Stało się to konieczne z uwagi na notoryczne uchylanie się Wykonawcy od realizacji robót oraz nie stosowanie się do wykonywania poleceń Inżyniera Kontraktu - dodała.

Jak podkreśliła GDDKiA, pomimo wielokrotnych upomnień, wskazujących na nienależyte wykonywanie kontraktu, konsorcjum nie podjęło żadnych działań naprawczych zgodnych z założeniami przedstawianymi w kolejnych harmonogramach.

Dyrekcja poinformowała, że obecnie zaawansowanie inwestycji wynosi 56,3 proc. dla robót drogowych i 76 proc. dla prac mostowych.

GDDKiA wymaga, aby nowy wykonawca dokończył budowę odcinka S69 w ciągu dziewięciu miesięcy, przy czym fragment trasy pomiędzy węzłami Mikuszowice oraz Buczkowice (bez węzłów) ma być gotowy po czterech miesiącach od podpisania umowy. Do czasu realizacji nie będą wliczane okresy zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

Termin składania ofert ustalono na 12 lutego, a wadium wynosi 3 mln zł. Zwycięzca przetargu ma zostać wybrany według kryterium najniższej ceny.

Aktualnie na rozstrzygnięcie oczekuje natomiast przetarg na wykonanie robót zabezpieczających dla prac wcześniej zrealizowanych na budowie drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do Żywca przez konsorcjum Polimeksu.

Oferty otwarto pod koniec grudnia, a najtańszą złożył Budimex Budownictwo, spółka w 100 proc. zależna od Budimeksu.

Zobacz więcej: Budimex chce najmniej za zabezpieczenie S69 po Polimeksie

Również pod koniec grudnia Bank PKO BP - jako gwarant Polimeksu-Mostostalu - otrzymał od GDDKiA żądanie wypłaty gwarancji bankowej z tytułu należytego wykonania umowy oraz gwarancji jakości kontraktu na budowę drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do Żywca.

NA GIEŁDZIE

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


53 217 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP