PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

GDDKiA: odstępujemy od umowy z Polimeksem na S69

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
18-12-2013 20:59
GDDKiA: odstępujemy od umowy z Polimeksem na S69
fot. PTWP

Zgodnie z regulacjami FIDIC, powiadomienie o odstąpieniu wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu przez Zamawiającego, które w trybie klauzuli 15.2 zostało przez GDDKiA złożone - poinformował w stanowisku przesłanym portalowi wnp.pl Krzysztof Nalewajko z Wydziału Informacji i Promocji GDDKiA.

- Oczywiście jeśli wykonawca jest gotowy do nadrobienia zaniedbań kontraktowych w czasie uprawomocnienia się wypowiedzenia to GDDKiA przyjmie ten fakt z najwyższym zadowoleniem. Naszym celem jest bowiem budowa dróg - napisano w stanowisku.
Zaznaczono, że do tej pory jednak wykonawca, mimo wielokrotnych wezwań do działania wystosowanych przez inżyniera kontraktu na podstawie subklauzuli 15.1 warunków kontraktu, nie przystąpił do pracy.

- Uchylał się nawet od zabezpieczenia przed degradacją wykonanych wcześniej prac. Z tego też powodu ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie innego wykonawcy, który przeprowadzi na koszt Polimeksu prace zabezpieczające - podkreślono w stanowisku GDDKiA.

- Co więcej zinwentaryzowaliśmy już kontrakt i jesteśmy gotowi do ogłoszenia na początku stycznia przetargu na wybór wykonawcy, który ukończy pozostałe prace - dodano

W stanowisku podano, że GDDKiA odstępuje od kontraktu z konsorcjum Polimeksu-Mostostalu oraz Doprastavu „z przyczyn leżących po stronie wykonawcy, w szczególności:

- wykonawca nie zastosował się do kolejnych wezwań do poprawienia wystosowanych przez Inżyniera na podstawie subklauzuli 15.1 warunków kontraktu;

- wykonawca otwarcie okazuje swój zamiar niekontynuowania wykonywania swoich zobowiązań według kontraktu, w szczególności poprzez nierespektowanie wezwań i powiadomień Inżyniera lub Zamawiającego, brak realizacji robót zgodnie z Subklauzulą 6.5 Szczegółowych Warunków Kontraktu, brak płatności na rzecz zatwierdzonych podwykonawców, a obecna sytuacja na placu budowy może sugerować, że wykonawca porzuca roboty.

- wykonawca bez rozsądnego usprawiedliwienia uchyla się od prowadzenia robót zgodnie z Klauzulą 8, a dotychczasowy stan zaawansowania robót oraz zaangażowanie i mobilizacja wykonawcy generują coraz większe opóźnienia powstałe z winy wykonawcy, co bezpośrednio wpłynęło nie tylko na brak ukończenia kontraktu w terminie, ale budzi również poważne wątpliwości co do realnego terminu ukończenia robót, jak również wykonawca nie zastosował się do powiadomienia wystawionego według Subklauzuli 7.6 (prace zabezpieczające), w ciągu 28 dni od jego otrzymania.”

- GDDKiA nalicza też wykonawcy stosowane kary, zgodnie z warunkami kontraktowymi. Gwarancje płatności zaś są obecnie procedowane przez GDDKiA. Jest to standardowa procedura stosowana wobec wszystkich wykonawców. - podała GDDKiA.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 374 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP