PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Gant pozyskał 26 mln zł z emisji obligacji zamiennych

Autor: ISB
01-10-2010 09:17

Gant Development pozyskał 26 mln zł z emisji 26 tys. obligacji serii ZA zamiennych na akcje serii S, wynika z komunikatu spółki.

„Jeżeli obligacje serii ZA nie zostaną przedstawione do zamiany na akcje serii S w jednej z dat konwersji, zostaną wykupione przez emitenta w dniu wykupu obligacji przypadającym na dzień 29 marca 2013 r. Wykup obligacji nastąpi poprzez wypłatę obligatariuszom kwoty w wysokości równej wartości nominalnej obligacji (tj. 1.000,00 zł za każdą obligację) powiększonej o iloczyn premii braku konwersji i wartości nominalnej obligacji. Podstawą naliczenia i spełnienia świadczenia będzie liczba obligacji na rachunku papierów wartościowych obligatariusza z upływem dnia ustalenia prawa do otrzymania świadczenia z tytułu wykupu, przypadającego na 6 (sześć) dni roboczych przed dniem wykupu, czyli 21 marca 2013 r." – czytamy w warunkach wykupu obligacji.
Spółka podała, ze warunki emisji obligacji serii ZA przewidują ponadto postanowienia dotyczące wykupu na żądanie obligatariuszy przed dniem 29.03.2012 r., w przypadku zaistnienia zdarzeń stojących w sprzeczności z zobowiązaniami Ganta zawartymi w tych warunkach emisji. „Katalog zobowiązań emitenta zawiera ograniczenia dotyczące wypłaty dywidendy, zobowiązania dotyczące utrzymywania wskaźników finansowych na określonym poziomie, ograniczenia dotyczące nabywania nieruchomości od podmiotów powiązanych, sytuacje podjęcia przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy emitenta uchwały w sprawie zmiany profilu działalności emitenta lub uchwał w przedmiocie nowej emisji akcji, połączenia lub podziału akcji i nie podjęciu przez zarząd czynności określonych w warunkach emisji obligacji" – czytamy dalej.

Posiadaczom obligacji będzie wypłacany półrocznie kupon w zmiennej wysokości, stały w okresie odsetkowym. Stawką referencyjną kuponu jest 6-miesięczna stopa procentowa WIBOR (WIBOR 6M) ustalana dla każdego okresu odsetkowego na fixingu 3 dni robocze przed rozpoczęciem danego okresu odsetkowego. Do stawki referencyjnej doliczana będzie marża dla obligatariuszy.

Wartość zobowiązań zaciągniętych przez Gant na dzień 30 czerwca 2010 r. wynosi 199.995.000,00 złotych i do czasu całkowitego wykupu obligacji zobowiązania będą utrzymywane na adekwatnym do skali działalności operacyjnej (wielkości realizowanych projektów inwestycyjnych), bezpiecznym poziomie.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

39 234 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

730 095 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 992 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP