PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Fatalne wyniki Mostostalu W-wa. Poprawa możliwa w 2014

Autor: wnp.pl (TE)
29-08-2013 19:03
Fatalne wyniki Mostostalu W-wa. Poprawa możliwa w 2014
fot. Fotolia

O ponad połowę mniejsze przychody odnotował Mostostal Warszawa w pierwszym półroczu 2013 r. Natomiast strata netto spółki była ponad siedmiokrotnie większa niż przed rokiem.

Po pierwszym półroczu Mostostal Warszawa miał 519,14 mln zł przychodów wobec 1,058 mld zł rok wcześniej. Strata netto wyniosła 50,61 mln zł wobec 7,03 mln zł rok wcześniej.
Na dzień bilansowy krótkoterminowe zobowiązania spółki wyniosły 1,155 mld zł i były wyższe o 126,34 mln zł od aktywów obrotowych.

Spółka posiadała krótkoterminowe pożyczki od hiszpańskiej Acciony, swojego większościowego udziałowca, w kwocie 382,87 mln zł oraz kredyty w rachunku bieżącym w wysokości 23,28 mln zł.

- Zarząd spółki przewiduje poprawę wyników w roku 2014. Na podstawie przeprowadzonej analizy prognozowanych przepływów środków pieniężnych zarząd spółki ocenia, że spółka będzie posiadała wystarczające środki pieniężne na finansowanie swojej działalności operacyjnej w okresie co najmniej 12 miesięcy po dniu bilansowym - napisano w raporcie półrocznym Mostostalu.

- Obecnie spółka finansuje się głównie ze środków własnych oraz pożyczek udzielonych przez jednostkę powiązaną - Acciona Infraestructuras. Na dzień 30 czerwca 2013 r. saldo pożyczek wyniosło 382,87 mln zł. Terminy płatności pożyczek przypadają na 2013 r. i 2014 r. - napisano również.

Dodano, że w związku z tym, że planowane przepływy nie zakładają spłaty pożyczek w 2013 r., zarząd Mostostalu w połowie lipca otrzymał pisemną informację od Acciony, że podobnie jak to miało miejsce w przeszłości, w razie braku środków na spłaty pożyczek, terminy spłaty zostaną przedłużone.

- W następnych latach spółka prognozuje znacznie większe zaangażowanie w sektorze energetycznym. Mostostal Warszawa zamierza wziąć udział w realizacji projektu energetycznego o kluczowym znaczeniu dla gospodarki naszego kraju - budowa bloków energetycznych w Opolu - poinformował Mostostal.

Dodał, że prognozowane przyszłe przepływy pieniężne są w dużym stopniu zależne od realizacji tego kontraktu. Jednocześnie zarząd spółki uważa, że ten kontrakt będzie realizowany przez Mostostal.

- Pomimo kwestii opisanych powyżej, które mogą powodować poważne zagrożenie co do zdolności kontynuowania działalności przez spółkę, zarząd spółki uważa, że ryzyka te są odpowiednio zarządzane, a w konsekwencji nie ma ryzyka zamierzonego lub przymusowego zaniechania bądź istotnego ograniczenia dotychczasowej działalności przez spółkę w okresie co najmniej 12 miesięcy po dniu bilansowym. W związku z powyższym, zdaniem zarządu założenie kontynuacji działalności spółki jest zasadne - zaznaczono.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


39 252 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP