PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Energomontaż-Południe do kupienia po okazyjnej cenie?

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
09-09-2013 12:03
Energomontaż-Południe do kupienia po okazyjnej cenie?
fot. Energomontaż-Południe

Energomontaż-Południe (grupa PBG) otrzymał wycenę zorganizowanej części przedsiębiorstwa spółki (ZCP), którą chce zbyć syndyk. Wynika z niej, że wartość ZCP wraz z m.in. z dotychczasowym portfelem zleceń Energomontażu oraz 330-osobową załogą wynosi nieco ponad 2,6 mln zł.

W komunikacie Energomontaż podał, że otrzymał wycenę ZCP sporządzoną przez Kancelarię Porad Finansowo-Księgowych dr Piotr Rojek.
- Wycena ta obejmuje szacunek wartości ZCP wyodrębnionej ze spółki. W skład ZCP wchodzą ruchome środki trwałe i wyposażenie znajdujące się głównie na terenie obiektów, w których realizowane są kontrakty handlowe - napisano w komunikacie.

Dodano, że ZCP jest wyposażona w kapitał intelektualny obejmujący czynnik ludzki i inne wartości niematerialne i prawne stanowiące o istnieniu załogi, która - jako zorganizowany zespół pracowników - jest zdolna do kontynuowania dotychczasowych i rozpoczęcia nowych projektów.

- Zespół pracowników emitenta, o którym mowa powyżej obejmować będzie ponad 76 proc. obecnych pracowników spółki (ok. 330 osób), przejmowanych przez nabywcę ZCP na bazie art. 23(1) kodeksu pracy - podał Energomontaż.

Dodał, że ZCP została również wyposażona w kontrakty handlowe dotychczas realizowane przez grupę kapitałową Energomontażu-Południe.

- Szacunek wartości ZCP dokonany metodą majątkową wynosi 2.627 tys. zł, przyjmując że upadłość likwidacyjna jest przesłanką do wystąpienia warunków sprzedaży przymusowej. Syndyk niezwłocznie wystąpi do Sędziego-Komisarza celem zatwierdzenia warunków przetargu i ogłosi przetarg na zbycie ZPC - poinformował Energomontaż.

Obecna kapitalizacja katowickiej spółki na GPW wynosi niespełna 2,2 mln zł. Na początku września wartość portfela zamówień grupy wynosiła ok. 69 mln zł, z czego do realizacji w 2013 r. przypada ok. 25,3 mln zł. Główny udział w jego strukturze (ok. 55,9 proc.) miała energetyka, a resztę stanowił segment gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw.

Na poziomie grupy Energomontaż odnotował w pierwszym półroczu 2013 r. 23,23 mln zł przychodów wobec 178,68 mln zł przed rokiem. Strata netto wyniosła 69,41 mln zł wobec 108,03 mln zł rok wcześniej.

Zobacz więcej: Czy Energomontaż-Południe odrodzi się w innym wcieleniu?

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód wydał 28 sierpnia postanowienie o zmianie sposobu prowadzenia postępowania upadłościowego Energomontażu-Południe z układowego na obejmujące likwidację majątku spółki.

Sąd uznał, iż brak jest podstaw do dalszego prowadzenia postępowania w kierunku układu z wierzycielami. PBG ma 64,84 proc. udziałów Energomontażu.

Zobacz więcej: Sąd ogłosił upadłość likwidacyjną Energomontażu-PołudnieSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


43 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP