PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Energomontaż-Pd.: portfel zleceń wraz z załogą na sprzedaż

Autor: wnp.pl (TE)
17-09-2013 21:52
Energomontaż-Pd.: portfel zleceń wraz z załogą na sprzedaż
Fot. Energomontaż-Południe

Syndyk znajdującego się w upadłości likwidacyjnej Energomontażu-Południe (grupa PBG) przystąpił do sprzedaży majątku spółki, ogłaszając przetarg obejmujący m.in. zorganizowaną części przedsiębiorstwa spółki (ZCP) wraz z m.in. z dotychczasowym portfelem zleceń Energomontażu oraz 330-osobową załogą.

ZCP obejmuje środki trwałe ruchome i wyposażenie stanowiące własność Energomontażu, niezbędne do prowadzenia działalności przez ZCP, a także składniki niematerialne i prawne związane z ZCP. Cena wywoławcza wynosi 2,62 mln zł netto.
Według informacji przekazanych wcześniej - na początku września - przez Energomontaż, ZCP obejmuje ponad 76 proc. pracowników spółki (ok. 330 osób). ZCP została również wyposażona w kontrakty handlowe dotychczas realizowane przez grupę kapitałową Energomontażu-Południe.

Na początku września wartość portfela zamówień grupy wynosiła ok. 69 mln zł, z czego do realizacji w 2013 r. przypada ok. 25,3 mln zł. Główny udział w jego strukturze (ok. 55,9 proc.) miała energetyka, a resztę stanowił segment gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw.

W ramach przetargu syndyk wystawił na sprzedaż również 100 proc. udziałów w spółce Energomontaż-Południe Katowice za cenę łączną 82,2 tys. zł netto.

Do tego syndyk chce też zbyć nieruchomość przy ul. Książęcej w Katowicach, zabudowaną budynkami Ośrodka Laboratoryjno-Badawczego, Centrum Szkoleniowego i budynku gospodarczego za cenę 2,62 mln zł netto.

Alternatywnie syndyk dopuszcza możliwość dzierżawy tych nieruchomości na czas dwóch lat, z miesięcznym czynszem dzierżawnym w kwocie 20 tys. zł netto.

Przetarg przewiduje składanie wyłącznie łącznych ofert dotyczących całości jego przedmiotu. Warunkiem uczestnictwa jest złożenie pisemnej, wiążącej i bezwarunkowej oferty w terminie do 29 października 2013 r. Wadium wynosi 300 tys. zł.

- Umowa sprzedaży ZCP, umowa sprzedaży udziałów oraz umowa sprzedaży/dzierżawy nieruchomości zostaną zawarte w terminie dwóch tygodni od dnia uprawomocnienia się postanowienia Sędziego-Komisarza w przedmiocie wyboru oferty - podał Energomontaż w komunikacie.

- Zapłata ceny nabycia nastąpi w całości najpóźniej na dwa dni przed dniem zawarcia umów. Wszelkie opłaty związane z nabyciem i dzierżawą ponosi nabywca, rękojmia za wady prawne i fizyczne przedmiotu sprzedaży i dzierżawy zostaje wyłączona - dodał.

Po pierwszym półroczu Energomontaż-Południe miał na poziomie jednostkowym 22,82 mln zł przychodów wobec 178,63 mln zł rok wcześniej. Strata netto wyniosła 69,43 mln zł wobec 110,55 mln zł przed rokiem.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


54 979 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP