PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Emisja akcji w Rafako bez udziału PBG

Autor: wnp.pl (TE)
10-06-2015 05:56
Emisja akcji w Rafako bez udziału PBG
Fot. (mat. pras.)

Będące w upadłości układowej PBG oraz zależny od niego Multaros Trading Company Limited oświadczyły, że nie zamierzają skorzystać z prawa objęcia akcji Rafako serii J w ramach subskrypcji prywatnej - poinformowała spółka z Raciborza.

Ponadto oba podmioty zrzekły się wszelkich uprawnień i roszczeń związanych z realizacją subskrypcji prywatnej. W konsekwencji, nie więcej niż 15.331.998 akcji nowej emisji zostanie zaoferowanych inwestorom w trybie oferty publicznej.
- Aby Rafako mogło się dalej rozwijać, wykorzystując swój potencjał wzrostu, konieczne jest pozyskanie nowych środków finansowych. PBG oraz Multaros, jako akcjonariusze spółki, doskonale rozumieją te potrzeby - skomentowała Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes Rafako.

PBG posiada 61,01 proc. w kapitale zakładowym oraz głosach na walnym Rafako, w tym 11,01 proc. bezpośrednio, a resztę poprzez cypryjski Multaros Trading. Wśród znaczących akcjonariuszy raciborskiej spółki znajduje się jeszcze ING TFI (5,04 proc.).

Jak podkreśliła Wasilewska-Semail, Rafako jest gotowe wyemitować maksymalną, przewidzianą uchwałą, liczbę akcji serii J, które po ich wyemitowaniu będą stanowić 18 proc. podwyższonego kapitału akcyjnego Spółki.

- Wzmocnienie bazy kapitałowej spółki oraz uzyskanie nowych środków finansowych zniesie główną przeszkodę w pozyskiwaniu i realizacji kolejnych, atrakcyjnych kontraktów. Beneficjentami emisji akcji nowej emisji mogą stać się, więc staną się wszyscy akcjonariusze spółki - stwierdziła prezes.

Dodała również, że w drugiej połowie 2015 r. mogą pojawić się na rynku liczne kontrakty związane z główną działalnością spółki.

- Szereg czynników, w tym chociażby zaostrzające się normy ochrony środowiska, sprzyja rozwojowi rynków, na których obecne jest grupa Rafako. Stąd tak kluczowym jest, by spółka miała szansę rywalizować o ich realizację - podsumowała Wasilewska-Semail.

Po pierwszym kwartale 2015 r. Rafako miało na poziomie skonsolidowanym 280,09 mln zł przychodów wobec 183,80 mln zł przed rokiem. Grupa odnotowała 2,23 mln zł zysku netto wobec 3,47 mln zł zysku rok wcześniej.

Na koniec pierwszego kwartału portfel zamówień grupy opiewał na blisko 5,5 mld zł, z czego główny udział - 4,2 mld zł - ma kontrakt na budowę bloku w Elektrowni Jaworzno III. Do realizacji w 2015 r. przypada 0,9 mld zł; na 2016 r. - 2 mld zł, a na lata dalsze - 2,6 mld zł.

Zobacz więcej: Rosną przychody Rafako. W 2015 do przerobu 0,9 mld złSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


45 151 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP