Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Duże zmiany w radzie nadzorczej Polimeksu-Mostostalu

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
25-02-2016 21:23
Duże zmiany w radzie nadzorczej Polimeksu-Mostostalu
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

NWZA Polimeksu-Mostostalu odwołało z rady nadzorczej spółki pięciu z siedmiu dotychczasowych członków. Jednocześnie do RN zostało powołanych sześć nowych osób. Walne nie zajmowało się natomiast wcześniej przygotowanymi projektami uchwał ws. dalszych przekształceń w strukturze budowlanej grupy.

Ze składu rady odwołano: Marka Szczepańskiego, Andrzeja Zwarę, Krzysztofa Kaczmarczyka, Jarosława Kochaniaka i Andrzeja Kasperka.
Natomiast wśród powołanych znajdują się: Iwona Warsewicz, Bartłomiej Kachniarz, Anna Młynarska-Sobaczewska, Zbigniew Jędrzejewski, Bartłomiej Kurkus oraz Andrzej Komarowski. W składzie RN W składzie rady pozostali: Marcin Milewicz i Andrzej Sokolewicz.

Iwona Warsewicz jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1995-1997 pracowała w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, a w latach 1998-2005 w Telekomunikacji Polskiej. Od 2006 r. prowadzi własną kancelarię prawną.

Bartłomiej Kachniarz to również absolwent WPiA UW. W latach 2003-2006 pracował w kancelariach prawnych, a od 2006 r. prowadzi indywidualną kancelarię.

Anna Młynarska-Sobaczewska jest profesorem w Instytucie Nauk Prawnych PAN (w Zakładzie Prawa Konstytucyjnego i Badań Europejskich). Wcześniej była związana z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Zbigniew Jędrzejewski od 2012 r. jest dyrektorem Instytutu Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z uczelnią jest związany od 1982 r.

Bartłomiej Kurkus jest magistrem ekonomii (specjalność zarządzanie) na Wyższej Szkole Bussinesu i Administracji w Warszawie. Obecnie jest członkiem zarządu KPS Siedlce - pierwszoligowego klubu piłki siatkowej. Wcześniej pracował m.in. w NFOŚiGW oraz był samorządowcem.

Andrzej Komarowski to absolwent ekonomii integracji europejskiej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od siedmiu lat pracuje w bankowości; obecnie zajmuje stanowisko w zespole zarządzania jakością w Banku Polskiej Przedsiębiorczości.

Strategicznym akcjonariuszem Polimeksu jest SPV Operator, należący do Agencji Rozwoju Przemysłu, który ma 6,92 proc. w głosach na walnym oraz posiada obligacje zamienne na akcje, pozwalające na uzyskanie do 33 proc. na WZA.

Pozostali znaczący akcjonariusze to: Pekao (17,41 proc. głosów), PKO TFI (14,93 proc. głosów) oraz TFI PZU (14,47 proc. głosów).

W porządku obrad czwartkowego walnego - poza zmianami w RN - nie znalazły się ostatecznie pozostałe kwestie, które pod koniec stycznia podano w projekcie uchwał na NWZA. Dotyczyły one dalszych przekształceń grupy kapitałowej w związku z realizacją strategii na lata 2016-2020.

NA GIEŁDZIE
SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


44 648 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP