Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

DSS wykluczone z obrotu giełdowego

Autor: WNP.PL (TE)
03-09-2015 17:39
DSS wykluczone z obrotu giełdowego

Akcje DSS zadebiutowały na giełdzie 18 maja 2010 r. z ceną 16,29 zł za walor.

Fot. mat. pras. DSS

Zarząd GPW podjął uchwałę ws. wykluczenia z obrotu akcji upadłych Dolnośląskich Surowców Skalnych. Spółka zniknie z giełdy po ponad pięciu latach od giełdowego debiutu.

GPW podjęła uchwałę z uwagi na zbliżający się upływ sześciu miesięcy od uprawomocnienia się wyroku sądu ws. ogłoszenia upadłości likwidacyjnej DSS. Wyrok uprawomocnił się 10 marca, zatem akcje DSS zostaną wykluczone z obrotu od 11 września.
- Po upływie 6 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia o ogłoszeniu upadłości spółki następuje z mocy prawa zniesienie dematerializacji akcji, a w konsekwencji także zaprzestanie podleganiu obowiązkom wynikającym z dopuszczenia akcji do obrotu na rynku regulowanym - przypomniał Lechosław Kochański, syndyk DSS.

Akcje DSS zadebiutowały na giełdzie 18 maja 2010 r. z ceną 16,29 zł za walor. Najwyższy kurs - 23,75 zł - spółka osiągnęła niespełna rok później, gdy sektor produkcji kruszyw budowlanych osiągał rekordowe wyniki. Obecność na GPW spółka kończy przy kursie oscylującym wokół 10 gr.

DSS złożyły wniosek o upadłość układową 6 kwietnia 2012 r. Jako główny powód wskazano wówczas niewypłacalność, związaną przede wszystkim z zaangażowaniem w budowę odcinka autostrady A2.

Konsorcjum DSS oraz Boegl a Krysl umowę na dokończenie odcinka A2, który wcześniej budował chiński Covec, podpisało 1 sierpnia 2011 r. Jej wartość wynosiła 615 mln zł netto.

W połowie marca 2012 r. Boegl a Krysl przejął od popadającego w coraz większe problemy finansowe DSS całość prac budowie A2. Natomiast samo DSS miało skupić się na dostawie kruszyw na potrzeby inwestycji. Wkrótce i to przerosło siły DSS, które w końcu ogłosiło upadłość.

Sąd zmienił 16 października 2014 r. sposób prowadzenia postępowania upadłościowego DSS z układowego na obejmujące likwidację majątku spółki.

W uzasadnieniu postanowienia sąd wówczas wskazał przede wszystkim, że upadłość likwidacyjna jest jedyną szansą na utrzymanie przedsiębiorstwa upadłego w ruchu.

Przed niespełna dwoma tygodniami syndyk sfinalizował sprzedaż majątku DSS, a nabywcą została Kompania Górnicza z Kielc. Wartość transakcji wyniosła 31 mln zł.

W skład masy upadłościowej DSS, którą nabyła Kompania Górnicza, wchodzą m.in. kopalnia kruszywa łamanego w Piławie Górnej, zapasy towarowe, maszyny i wyposażenie biurowego, wartości niematerialne i prawne (dokumentacja geologiczna, domeny, znaki towarowe, udziały w spółkach).

Jedynym wspólnikiem Kompanii Górniczej jest Artur Widłak, a spółka została zarejestrowana w lutym 2015 r. Widłak jest też związany m.in. z takimi spółkami z Kielc jak Polskie Górnictwo Skalne czy Power Green Systems.

Jak zapewniał syndyk, Kompania Górnicza planuje kontynuować dotychczasowy sposób prowadzenia działalności gospodarczej DSS.

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP