PARTNERZY PORTALU partner portalu wnp.pl
partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dragados wzywa do sprzedaży 34 proc. akcji Pol-Aquy

Autor: PAP
23-07-2013 10:01
Dragados wzywa do sprzedaży 34 proc. akcji Pol-Aquy
Fot. (mat. pras. Pol-Aqua)

Dragados wzywa do sprzedaży 34 proc. akcji Pol-Aquy po 3,92 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

Akcje, które będą nabywane od Marka Stefańskiego, uprawniające do 12,98 proc. głosów na WZ będą nabywane po cenie 3,00 zł za papier.
W wyniku wezwania wzywający zamierza nabyć 9.350.034 akcje Pol-Aqua, co stanowi 34 proc. kapitału zakładowego spółki i głosów na WZ. Minimalna liczba akcji objęta zapisami nie została określona. Wzywający zobowiązuje się nabyć wszystkie akcje objęte zapisami.

Na dzień ogłoszenia wezwania Dragados posiada 18.150.066 akcji spółki, co stanowi 66 proc. jej kapitału i głosów. Po wezwaniu chce mieć 27.500.100 akcji spółki, co stanowi 100 proc. ogólnej liczby głosów na jej walnym.

Przyjmowanie zapisów rozpocznie się 13 sierpnia, a zakończy 17 września 2013 roku. Przewidywany termin transakcji zakupu akcji na GPW to 20 września, a rozliczenia transakcji 25 września.

"Wzywający zamierza (z zastrzeżeniem niezmienności warunków rynkowych) kontynuować działalność gospodarczą spółki w dającej się przewidzieć przyszłości. Wzywający będzie wspierał rozwój grupy kapitałowej spółki w drodze rozwoju organicznego, a także, o ile pozwolą na to warunki rynkowe, również w drodze przejęć innych podmiotów. Ponadto wzywający planuje poszukiwać synergii po stronie kosztów operacyjnych działania spółek grupy kapitałowej spółki" - napisano w wezwaniu.

Wzywający podał, że gdy będzie to prawnie dopuszczalne może zdecydować o podjęciu działań w celu wycofania akcji Pol-Aquy z obrotu na rynku regulowanym.

"Wzywający nie wyklucza podjęcia takich działań, a w szczególności wystąpienia z żądaniem zwołania nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia oraz zaproponowania, aby porządek obrad obejmował podjęcie uchwały w przedmiocie zniesienia dematerializacji akcji" - napisano.

W przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania przynajmniej 90 proc. głosów przez wzywającego oraz podmioty zależne i dominujące względem niego, nie wyklucza rozpoczęcia procesu przymusowego wykupu akcji. Jeżeli podejmie taką decyzję, to proces ten rozpocznie się najpóźniej w ciągu 3 miesięcy od osiągnięcia progu 90 proc. głosów.

Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec wzywającego jest ACS, spółka notowana na giełdzie w Madrycie.

Na poniedziałkowym zamknięciu kurs Pol-Aqua wynosił 2,89 zł.
Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE (1)

KOMENTARZE (1)


SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


POLSKA I ŚWIAT

20 913 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

727 894 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 999 ofert w bazie

2 782 262 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
 • parking
 • bankiet
 • catering
 • spa
 • klub
 • usługi
 • rekreacja
 • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu
 • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP