Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Dlaczego Marvipol ogłosił wezwanie na Torpol?

Autor: wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)
22-10-2015 14:20
Dlaczego Marvipol ogłosił wezwanie na Torpol?
Fot. (mat. pras. Torpol)

Zdecydowaliśmy się na inwestycję, ponieważ wysoko oceniamy kompetencje Torpolu w obszarze budownictwa kolejowego, jak również widzimy duży potencjał tego segmentu branży budowlanej - powiedział portalowi wnp.pl Mariusz Książek, prezes Marvipolu, który chce w wezwaniu kupić 33 proc. Torpolu.

W poniedziałek 19 października Projekt 03, spółka zależna Marvipolu, wezwała do sprzedaży akcji Torpolu, które stanowią 33 proc. kapitału zakładowego spółki. Cena na wezwaniu wynosi 11,79 zł za walor.
W wezwaniu pośredniczy Dom Maklerski mBanku. Rozpoczęcie przyjmowania zapisów zaplanowano na 6 listopada, a zakończenie - 20 listopada 2015 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 25 listopada 2015 r.

Wzywający zamierza nabyć akcje pod warunkiem, że zapisami zostanie objętych co najmniej 7.580.100 akcji, reprezentujących 33 proc. kapitału zakładowego.

Zobacz więcej: Spółka Marvipolu ogłosiła wezwanie na Torpol

- Od dłuższego czasu prowadzimy działania mające doprowadzić, w 2016 r. do podziału Grupy Marvipol na dwie publiczne spółki -deweloperską i motoryzacyjną. W razie powodzenia wezwania akcje Torpolu trafią do spółki deweloperskiej - wskazał Książek.

- Obecnie nie planujemy dywersyfikacji biznesu. Chcemy by po podziale Grupy Marvipol każda ze spółek skoncentrowała się na swojej działalności podstawowej, jaką są odpowiednio inwestycje deweloperskie oraz import, sprzedaż i serwis samochodów - dodał.

Jak zaznaczył Książek, Marvipol wysoko ocenia management, know-how oraz doświadczenie Torpolu, stanowiące - w ocenie Marvipolu - podstawowe aktywa tej spółki.

- Dostrzegamy duży potencjał rynku infrastruktury kolejowej, czy szerzej, szynowej - tak w Polsce, jak i w regionie. Jesteśmy przekonani, że Torpol w możliwej do przewidzenia perspektywie nie będzie narzekał na brak szans biznesowych - stwierdził Książek.

- Chcemy być wieloletnim, strategicznym inwestorem tej spółki, stąd krótkoterminowe perspektywy, takie jak duże inwestycje unijne, choć dla nas ważne, nie były decydujące dla naszej propozycji - podkreślił.

Prezes Marvipolu zaznaczył, że spółka, chce być inwestorem strategicznym dla Torpolu, który zapewni mu stabilność.

- Wprowadzanie zmian w dobrze funkcjonującej organizacji w naszej ocenie nie ma biznesowego uzasadnienia. Chcę podkreślić, że jeszcze nie mieliśmy szansy spotkać się z zarządem Torpolu - powiedział prezes.

Książek, pytany przez wnp.pl, czy Marvipol w razie powodzenia wezwania będzie planował dalsze zwiększenie zaangażowania w akcjonariacie Torpolu, odpowiedział, że spółka nie ma takich planów.

Tomasz ElżbieciakSUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


21 974 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP