Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Chińczycy z hydrotechnicznym kontraktem za 300 mln zł

Autor: wnp.pl (TE)
02-11-2012 10:56
Chińczycy z hydrotechnicznym kontraktem za 300 mln zł

Wrocławski Węzeł Wodny - Śluza Miejska

Fot. (mat. pras. RZGW Wrocław)

Sinohydro Corporation Ltd. z Chin - znana m.in. ze współudziału w budowie Zapory Trzech Przełomów na rzece Jangcy - zrealizuje, na zamówienie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, jedną z inwestycji w ramach modernizacji Wrocławskiego Węzła Wodnego. Wartość kontraktu wynosi 306 mln zł brutto.

W ramach podpisanego kontraktu Sinohydro w północno-zachodniej części Wrocławia będzie miał pogłębić i poszerzyć kanały Wrocławskiego Węzła Wodnego oraz przystosować stopień Rędzin do przepuszczania wód powodziowych. Na zrealizowanie inwestycji Chińczycy będą mieć nieco ponad dwa lata.
O zlecenie w sumie ubiegało się siedmiu wykonawców. Zamawiający nie zdradził pozostałych uczestników postępowania, tłumacząc się tym, że było ono prowadzone w ramach międzynarodowego przetargu, zgodnie z procedurami Banku Światowego. Wiadomo tylko, że budżet inwestora opiewał na 508,35 mln zł brutto, a najdroższa oferta wynosiła 595,7 mln zł brutto.

Modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego (WWW) to jedna ze składowych systemu zabezpieczenia przeciwpowodziowego doliny Odry. Cały system obejmuje dwa główne zadania: budowę suchego zbiornika przeciwpowodziowego (polderu) Racibórz Dolny oraz odbudowę i modernizację systemu zabezpieczeń przeciwpowodziowych Wrocławia.

WWW obejmuje Odrę, jej dopływy, kanały wodne oraz budowle i urządzenia hydrotechniczne przeciwpowodziowe, żeglugowe i przemysłowe. WWW jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie systemów dróg wodnych oraz budowli hydrotechnicznych, zlokalizowanych na obszarze aglomeracji miejskiej.

Modernizacja WWW jest trzecim co do wielkości projektem środowiskowym w Polsce. Ma on ochronić przed powodzią 600 tys. mieszkańców Wrocławia i okolic oraz zabezpieczyć obszar o powierzchni 14 tys. hektarów. Realizacja tej inwestycji pozwoli zabezpieczyć Wrocław przed powodzią, podobną do tej z 1997 r.

Projekt został podzielony na siedem zadań inwestycyjnych, które ze względu na specyfikę i technologię robót zostały ujęte w czterech kontraktach. Wartość całej inwestycji to kwota prawie 900 mln zł. Prace budowlane powinny zakończyć się w 2014 r.SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


22 086 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

1 048 524 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 763 ofert w bazie

2 782 331 ofert w bazie


397 664 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNER

  • partner serwisu
  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP