PARTNER PORTALU partner portalu wnp.pl
Menu

wnp.pl - portal gospodarczy

Szukaj

Alstom z kontraktami na odsiarczanie w Dalkii Poznań

Autor: wnp.pl (TE)
23-04-2014 15:02
Alstom z kontraktami na odsiarczanie w Dalkii Poznań
Fot. mat. pras. Dalkia (Grzegorze Celiński)

Alstom podpisał z Dalkia Poznań ZEC dwa kontrakty na budowę w EC Karolin, największej elektrociepłowni w stolicy Wielkopolski, nowej instalacji odsiarczania spalin dla dwóch kotłów parowych oraz na modernizację istniejącej instalacji trzeciego kotła.

Jak podał Alstom, łączna wartość kontraktów wynosi ok. 27,5 mln euro. Budowa i modernizacja instalacji dla wszystkich trzech kotłów ma zostać zakończona w 2015 r.
Nowe instalacje odsiarczania spalin zostaną zbudowane w oparciu o opracowaną przez Alstom technologię odsiarczania metodą półsuchą NID.

Alstom podkreślił, że został on skutecznie wdrożony w sektorze energetycznym dla bloków o mocy ponad 12 GW a także w 120 zakładach w różnych sektorach przemysłowych, w tym w spalarniach odpadów oraz w hutnictwie.

- W celu optymalizacji nakładów inwestycyjnych i kosztów operacyjnych, instalacje dla dwóch kotłów zostaną zbudowane obok siebie, i będą korzystać z wspólnych układów magazynowania i transportu - podał Alstom.

- System NID firmy Alstom, opierający się na wykorzystaniu wapna palonego, charakteryzuje się zastosowaniem kompaktowego reaktora, zintegrowanego nawilżacza oraz wysokiej klasy filtra tkaninowego. System zapewni efektywność kosztową przy spełnieniu zaostrzonych wymagań emisyjnych - dodał.

Dla nowych instalacji odsiarczania spalin Alstom dostarczy kompletne systemy wraz z kanałami spalin oraz zbiornikami magazynowymi odczynników i produktu końcowego.

Cytowany w komunikacie Jacky Lacombe, dyrektor ds. operacyjnych w Dalkia Polska, podkreślił, że ze względu na konieczność dostosowania się do wymogów dyrektywy IED, spółka musi zredukować poziomy emisji poniżej 200mg/Nm3 dla SO2 i poniżej 20mg/Nm3 dla pyłów.

- Alstom gwarantuje jeszcze niższe wartości, dzięki czemu po 2015 r. wszystkie kotły parowe w naszych zakładach będą spełniać standardy emisji SO2 i pyłów, pozwalając nam na bezpieczną produkcję energii elektrycznej i ciepła dla naszych odbiorców - zaznaczył Lacombe.

Jak podawał w styczniu Alstom, w trzecim kwartale roku budżetowego 2013/2014 (od 1 października do 31 grudnia 2013 r.), koncern pozyskał zlecenia o wartości 5,6 mld euro, co oznaczało spadek o 11 proc. w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.

Alstom odnotował spadek zamówień w energetyce konwencjonalnej o 16 proc. - do 5,3 mld euro. Natomiast przychody w tym sektorze wzrosły o 2 proc. - do 6,4 mld euro.

W sumie po trzech kwartałach bieżącego roku budżetowego (od 1 kwietnia do 31 grudnia 2013 r.) Alstom zakontraktował zamówienia na kwotę 15,1 mld euro - o 12 proc. mniej niż rok wcześniej.

Natomiast przychody grupy po trzech kwartałach wyniosły 14,5 mld euro i były wyższe o 3 proc. Na koniec 2013 r. portfel zamówień grupy Alstom opiewał na 51 mld euro.
Podobał się artykuł? Podziel się!SUBSKRYBUJ WNP.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu wnp.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Wnp.pl: polub nas na Facebooku


Wnp.pl: dołącz do nas na Google+


34 599 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

966 189 ofert w bazie

POLECANE OFERTY

5 764 ofert w bazie

2 782 271 ofert w bazie


397 662 ofert w bazie

GORĄCE KOMUNIKATY

Wyszukiwanie zaawansowane
  • parking
  • bankiet
  • catering
  • spa
  • klub
  • usługi
  • rekreacja
  • restauracja
467 ofert w bazie

PARTNERZY

  • partner serwisu

POLECAMY W SERWISACH GRUPY PTWP